Facebook Twitter
KÖPRÜDER KÖPRÜDER

Gaflet Belgeseli

Gaflet Belgeseli

Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur bakış açısıyla yapılmış olan "Gaflet Belgeseli"ningalası 3 Aralık 2013 Salı günü saat 20.00'de Üsküdar Bağlarbaşı Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Çare Derneği tarafından yaptırılan belgeselde imani ve insani değerleri bir kenara koymuş, mutluluğa ulaşmak vaadi ile kendisine sunulan araçlara boğulmuş “Gafletteki İnsan”a karşılık inançlı insanların mutluluğuna ve huzuruna dikkat çekiliyor.

“İnanç ve Ümit nedir? İnanç neden insana ümit verir? İnsanın ihtiyacı olan mutluluk ve ümitle dolu yaşam, inanç ile mümkün müdür?” gibi sorulara cevap veren belgeselde bir çok tanınmış isim de yer alıyor:

Mehmet Fırıncı (Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi)
Her güzel, her iyi şeye karşı insanda maalesef bir duygusuzluk, ya da o güzellikleri anlamamak idrak edememektir gaflet.

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz (Rotterdam İslam Üniversitesi Rektörü)
Hayatında hiç ayna görmemiş bir insanı altı tarafı ayna olan bir kutuda kapattığınızı düşünün, geniş ve özgür bir yerde olduğunu zanneden o insan ne zaman kollarını açıp zıplamaya kalkarsa elleri ve ayakları aynalara çarpacak ve hayalindeki kadar geniş bir yerde olmadığını anlayacak. Dünya hayatı da böyledir ve gafletteki bir insanın ayna içinde sıkışmış o insandan hiçbir farkı yoktur.” Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, gafletteki insanın durum tespitini yapmanın yanında inanç ve ümidin mutluluğa kattığı değeri anlattı...

Mehmet Paksu (Radyo Programcısı)
Uykudayken kendini uyanık zannedenler kavramı var ya, uykudadır veya öyle bir derinliğe girmiş ki rüyadadır ve rüyadayken rüyasını birisine anlatıyor. Bu insan kendisini ne kadar uyanık hisseder. İşte Gaflette olan insanın hali de böyledir.

Necmi İlgen (Çantacı Necmi - Araştırmacı)
Allah’ın kendisinin tasarrufuna sunmuş nimetleri sahiplenen ve ona sonsuzluk anlayışı ile bağlanan insan aslında gaflette olan insanın en açık tanımıdır.

Prof. Dr. Şener Dilek (Akademisyen - Yazar)
Sefahatin içerisine düşen insan, bir arının bir böceğin bal kazanına düşmesi gibidir. Adım adım nefes nefes tükenir ve gider, çırpındıkça batar!

Belgesel ile ilgili ayrıntılar www.gafletbelgeseli.com adresinde yer alıyor.


Eklenme Tarihi: 11/29/2013

Okunma Sayısı: 1512

Diğer Haberler >>