Facebook Twitter
KÖPRÜDER KÖPRÜDER

Gaflet Belgeseli

Gaflet Belgeseli

Bediüzzaman Said Nursi ve Risale-i Nur bakis açisiyla yapilmis olan "Gaflet Belgeseli"ningalasi 3 Aralik 2013 Sali günü saat 20.00'de Üsküdar Baglarbasi Kongre Merkezi'nde düzenlenecek.

Çare Dernegi tarafindan yaptirilan belgeselde imani ve insani degerleri bir kenara koymus, mutluluga ulasmak vaadi ile kendisine sunulan araçlara bogulmus “Gafletteki Insan”a karsilik inançli insanlarin mutluluguna ve huzuruna dikkat çekiliyor.

“Inanç ve Ümit nedir? Inanç neden insana ümit verir? Insanin ihtiyaci olan mutluluk ve ümitle dolu yasam, inanç ile mümkün müdür?” gibi sorulara cevap veren belgeselde bir çok taninmis isim de yer aliyor:

Mehmet Firinci (Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi)
Her güzel, her iyi seye karsi insanda maalesef bir duygusuzluk, ya da o güzellikleri anlamamak idrak edememektir gaflet.

Prof. Dr. Ahmet Akgündüz (Rotterdam Islam Üniversitesi Rektörü)
Hayatinda hiç ayna görmemis bir insani alti tarafi ayna olan bir kutuda kapattiginizi düsünün, genis ve özgür bir yerde oldugunu zanneden o insan ne zaman kollarini açip ziplamaya kalkarsa elleri ve ayaklari aynalara çarpacak ve hayalindeki kadar genis bir yerde olmadigini anlayacak. Dünya hayati da böyledir ve gafletteki bir insanin ayna içinde sikismis o insandan hiçbir farki yoktur.” Prof. Dr. Ahmet Akgündüz, gafletteki insanin durum tespitini yapmanin yaninda inanç ve ümidin mutluluga kattigi degeri anlatti...

Mehmet Paksu (Radyo Programcisi)
Uykudayken kendini uyanik zannedenler kavrami var ya, uykudadir veya öyle bir derinlige girmis ki rüyadadir ve rüyadayken rüyasini birisine anlatiyor. Bu insan kendisini ne kadar uyanik hisseder. Iste Gaflette olan insanin hali de böyledir.

Necmi Ilgen (Çantaci Necmi - Arastirmaci)
Allah’in kendisinin tasarrufuna sunmus nimetleri sahiplenen ve ona sonsuzluk anlayisi ile baglanan insan aslinda gaflette olan insanin en açik tanimidir.

Prof. Dr. Sener Dilek (Akademisyen - Yazar)
Sefahatin içerisine düsen insan, bir arinin bir böcegin bal kazanina düsmesi gibidir. Adim adim nefes nefes tükenir ve gider, çirpindikça batar!

Belgesel ile ilgili ayrintilar www.gafletbelgeseli.com adresinde yer aliyor.


Eklenme Tarihi: 11/29/2013

Okunma Sayısı: 1172

Diğer Haberler >>